top of page

(27.3.) Organizācijām aizdotā vārda slogs

3. paralēle - organizācijas slogs uz manu vārdu

Līdzīgi kā DELNĀ, tā PROGRESĪVAJOS par organizāciju atbildēju ar savu vārdu. Tā ir nacionālā līmeņa atpazīstamības dinamika. Vēl desmit gadus pēc aiziešanas no DELNAS dabūju skaidroties par organizācijas darbībām saistībā ar "kapu tramvaja" projektu. Tāpat joprojām pat Berlīnē rēķinos, ka pēkšņi var pienākt kāds tautietis un likt paskaidrot vienu vai otru PROGESĪVO lēmumu.


Īsi pirms manas izslēgšanas valdes loceklis Ervins Labanovskis manā Instagram profilā bija atklājis manu dzimumlocekli, ko viņaprāt acīmredzot šī sociālā medija striktie automātiskie filtri bija palaiduši garām. Labanovskis vērsās par to partijas Ētikas komisijā, jo laikam cerēja, ka partijas tā tiks galā ar to, ar ko netika galā Instagram. Iesniegumu Ētikas komisijā viņš pamatoja tieši ar to, ka vēl divus gadus pēc priekšsēdētāja amata atstāšanas mans personiskais vārds tomēr joprojām esot cieši sasaistīts ar partijas vārdu. No tad attiecīgi izrietot mana īpašā atbildība pret partiju. Tas ir tas pats Ervins Labanovskis, kurš par labu aizliegumam kandidēt Rīgas domē gan iepriekš argumentēja, ka kā bijušajam partijas priekšsēdētājam man nedrīkstot būt nekādas īpašas privilēģijas.


Kā gravitācijā fizikā, tā atbildība sabiedrībā kā citi vispārēji principi piemērojas uz visiem vienādi un arī atgriezeniski. Tā arī atbildību par organizāciju var nest tikai tad, ja esi iesaistīts lēmumpieņemšanā. Taču jau otrā paralēle pierādīja, ka gan DELNA, gan PROGRESĪVIE bija no dabas likumiem brīvas zonas.


DELNA 2009:

PROGRESĪVIE 2021:

Ja valde vai biedri būtu lēmuši Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēt atsevišķi, biju gatavs atsaukt savu kandidatūru uz NEPLP locekļa amatu, lai partija varētu izmantot manu personisko atpazīstamību:

Tas, ka nebiju gatavs atteikties no PROGRESĪVO biedra statusa, bija formālais iegansts, lai Saeimas vairākums noraidītu manu kandidatūru uz NEPLP locekļa amatu. PROGRESĪVO valde man, savukārt, dalību NEPLP locekļa amata konkursā izmantoja, lai ar "motivācijas trūkumu" pamatotu aizliegumu kandidēt Rīgas domes vēlēšanās:Comments


Beitrag: Blog2_Post
bottom of page