top of page

Video remarka par kritiskiem izteikumiem kā izlēgšanas iemeslu

Man joprojām nav zināms, par kādu tieši statūtu pārkāpumu intervijā www.pride.lv esmu ticis izslēgts no partijas. Starplaikā valde vairākkārt ir aizstājusi sākotnējos pamatojumus.

Tāpēc šeit īsa personiska remarka par to, kā vispār partijas kritizēšana var tikt uzskatīta par iemeslu biedra izslēgšanai. Šī ir viena no iepriekš pieminētajām "kantainajām" domām, kas neiet manā galvā un par kuru man attiecīgi grūti argumentēt. Ne velti tiekamies šeit zem kamieļa vārda.


Ja šo situāciju laižu caur savu personiskās sabiedriski politiskā darba pieredzes prizmu, tad pats sev esmu kā mērauklu licis ieklausīties kritikā, argumentēt, paskaidrot. Citādi nav iespējams pulcēt aiz sevis domubiedrus. Man pilnīgi neiedomājami bija pieredzēt, ka PROGRESĪVO valde atsaka medija lūgumam nākt un tiešraidē "Spried ar DELFI" skaidrot kādu savu lēmumu. Kad PROGRESĪVO vadībā nepārtraukti tiku kritizēts no ārpuses un partijas iekšienē, vienmēr un arvien no jauna skaidroju partijas un savus lēmumus pat tad, ka tas jau radīja zobu sāpes.


Kritikas robeža ir vērtējums, kas balstās pārbaudāmos faktos. Ja tiek melots par faktiem, tad esmu jau iepriekš vērsies pret attiecīgajiem melu izplatītājiem. Un kā redzat, daru to arī šeit kamieļa.lv formātā. Tomēr šādi piemēri manā drīz trīs desmitgades ilgušajā sabiedriski politiskā darba pieredzē ir tikai daži.


  1. 2005.gadā manā vadībā "Sabiedrība par atklātību DELNA" iesūdzēja tiesā "Lemberga orgānu" "Neatkarīgo Rīta Avīzi" par DELNAI "no zila gaisa grābtiem" pārmetumiem interešu konfliktā. Ar lietas apstākļiem var iepazīties mediju publikācijās.

  2. 2006.gadā apmeklēju Ventspili, pārstāvot "Sabiedrību par atklātība DELNA". Īsi - neļāvu piedalīties sarunā ar Ventspilī opozīcijā esošās partijas "Jaunais laiks" politiķiem Aivi Landmani un Ojāru Grīnbergu ziņu aģentūras LETA tā laika korespondentam, kas bija cieši saistīts ar vietējām oligarha struktūrām. Ar detaļām un apsvērumiem varat paši iepazīties šajā manā komentārā.

  3. 2019.gadā sarunu festivālā LAMPA Una Rozenbauma par mani teica šādi:

"Es iestājos partijā, kas saucas "Progresīvie". Es pieņemu, ka šeit ir partijas biedri vai sekotāji, vai kāds, kas ir balsojis par šo partiju. Nu, lūk. Es biju partijas dibināšanas kongresā, kas man likās "Yes!", beidzot mēs iestājamies par īstām vērtībām, un tas ir tas, par ko mūs sabiedrībai tā kā vajadzētu turēt rūpi. Pagāja kaut kādi divi mēneši un šīs partijas priekšpusē parādījās Roberts Putnis, kurš uzskatīja, ka viņam pieder šī partija tāpēc, ka, nu jā, tā atbilst viņa vērtībām. Tā nebija. Bet tajā brīdi, kad es teicu: "Man tās tavas vērtības vai komunikācijas forma šķiet nepareiza", tad viņš norādīja uz to, ka par spīti tam, ka partijas vērtības bija tur vienlīdzība, feminisms un vēl kaut kas, viņš man teica: "Zini, ja tu to domā publiski, kuce, pateikt... Man liekas, tev ir PMS. Varbūt tev vajag bišķi nogaidīt."


Konteksts bija ar seksisma kodiem provocējoša kampaņa, ko 2017.gadā īstenoja PROGRESĪVO valdes locekļa Mārtiņa Kossoviča uzņēmums "Outlet Optika".


Reklāmas kampaņas turpinājumā Mārtiņš Kossovičs bija paredzējis atklāt, ka šie sākotnēji seksistiskie attēli patiesībā ir no sadzīviskām situācijām, pierādot, ka par citu samaitātību katrs spriež pēc savas samaitātības pakāpes.

Labticīgi pieņēmu šo skaidrojumu, lai gan beigās tomēr izrādījās, ka daļa izmantoto attēlu varētu būt bijuši ar pornogrāfisku kontekstu.


Tā to tobrīd acīmredzot saskatīja arī tobrīd vēl partijas biedre Una Rozenbauma un attiecīgi pamatoti pauda publisku kritiku par šo kampaņu. To varēja saprast, jo cilvēkam bez informācijas par plānoto kampaņas gaitu tajā brīdī nevarēja būt zināms tās atrisinājums, turklāt tā acu bilžu lieta "pilnīgi tīra" acīmredzot nebija. Par Kossoviča uzņēmuma kampaņu dabūju taisnoties "visās frontēs", tā arī uz Unas Rozenbaumas attiecīgā ieraksta Facebook ievietoju šādu komentāru:

Ar Unu Rozenbaumu neesmu nekad dzīvē personiski ticies un runājis. Parasti visus biedrus, kas bija iesnieguši iesniegumu par izstāšanos no partijas, personiski apzvanīju, lai noskaidrotu iemeslus šādam solim. Par Unu Rozenbaumu, savukārt, valdē, kuras daļa ar viņu bija personiski pazīstami, pastāvēja vienprātība, ka saruna nav nepieciešama, jo Una Rozenbauma nepārprotami vēlējās pievienoties jaundibinātajai "Kustībai Par!". Vai ar viņu tika runājis Mārtiņš Kossovičs, man nav zināms.

Nekad dzīvē nevienu sievieti neesmu šādā veidā nolamājis. Man pat bija jāgūglē burtu kombinācija "PMS" - tiešām tikai saistībā ar šo incidentu uzzināju tā nozīmi. Tāpēc neredzēju citu iespēju savas reputācijas aizsardzībai, būdams priekšsēdis skaidri feministiskai politiskai partijai, kā vērsties Valsts policijā, kuras lietvedībā joprojām ir šī lieta.


Tie arī visi piemēri, kad esmu vērsies pret saviem "kritiķiem". Visus šos trīs gadījumus vieno meli, kas ir attiecīgās 'kritikas" pamatā.


Tas noteikti nav attiecināms uz mani interviju pride.lv. kur mans subjektīvais partijas darba vērtējums balstās objektīvos faktos, kurus jau iepriekš esmu analizējis šajā vietnē.

158 views0 comments
Beitrag: Blog2_Post
bottom of page